Czy podczas draftu dojdzie do zamiany pasami pomiędzy brandami?

wtorek, 6 kwietnia 2010

Wywiad z Dixie Carter

Prezes TNA Wrestling, Dixie Carter, od siedmiu lat była głodna zwycięstw. Swoją pracą osiągnęła ciągły sukces, wprowadzając TNA w spinaczkę na najwyższe szczyty w profesjonalnym wrestlingu.

„Przez siedem lat, przeszliśmy długą drogę. Pokonaliśmy naprawdę wielkie przeszkody, ale wciąż mamy wiele do zrobienia. Dopóki nie zostaniemy największą federacją na świecie- nie będziemy usatysfakcjonowani, a gdy już to osiągniemy, czekają na nas nowe wyzwania. Ale nie mogę się doczekać, by stawić im czoła. Postawiliśmy sobie duże, ale bardzo realistyczne cele i wydaje mi się, że ani jednego nie zostawiliśmy samemu sobie. Nikt w nas nie władował setek milionów dolarów, nie pracujemy w rodzinnym interesie, będącym ogromną siecią. Bardzo ciężko walczyliśmy o każdy sukces, który osiągnęliśmy. Rozwijamy się na zasadzie fan za fanem, osiągnięcie za osiągnięciem. I według mnie to właśnie czyni TNA czymś szczególnym- to naprawdę jest federacja fanów. To oni pozwolili nam rosnąć.”

TNA iMPACT! osiąga obecnie około dwumilionową widownię co tydzień. Jak do tej pory tygodniówka TNA, regularnie osiąga większe ratingi niż ECW na Sci-Fi Network. Obecnie federacja skupia się na przyciąganiu przed telewizory większej ilości osób, niż inny show WWE- SmackDown.

„Myślę, że w pół roku, maksymalnie rok, osiągnęliśmy więcej niż przed ostatnie parę lat. Wystarczy porównać ratingi- zaliczyliśmy około dwudziestoprocentowy wzrost.”

Na chwilę obecną ratingi trzech show WWE są albo stałe, albo drastycznie spadają. Co sądzi o tym Dixie Carter?

„Właściwie to nie chcemy, żeby tak się działo. Chcemy, żeby ratingi wszystkich show wrestlingowych szły w górę. Nie sądzę, że by osiągnąć sukces, musimy zabierać komukolwiek widownię. Jako rynek wrestlingowy musimy urosnąć tak, aby mieć bazę fanów na całym świecie. Nie możemy powiedzieć, że zamierzamy osiągnąć większy rating niż RAW. To, w tym momencie, jest nierealne. Zaczęliśmy od mniejszych spraw- przebić trzeciorzędny show naszego rywala- ECW. I zrobiliśmy to. Słyszałam ludzi mówiących, że to nic szczególnego- osiągnąć rating większy, niż najrzadziej oglądane show WWE. Nie mogę się z tym zgodzić. To ogromny sukces dla TNA, federacji, która pięć lat temu miała zaledwie 300 tysięcy widzów w piątkowe popołudnia na Fox Sports. Aktualnie celujemy w ich drugorzędny show, czyli Smackdown, i luka między nami, przez ostatnie sześć miesięcy, znacznie się zmniejszyła. Kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się z oficjelami Spike TV, lata temu, byli niedługo po skończeniu współpracy z WWE. I szczerze mówiąc- nie byli zainteresowani w ponownym pakowaniu się we wrestling. My jednak nie przyjmowaliśmy do wiadomości żadnej odmowy. Nie byliśmy na to przygotowani. I myślę, że oni to zauważyli. Nasza prezentacja i determinacja była najwidoczniej na tyle przekonująca, że postanowili po raz drugi wejść do tej samej rzeki. Myślę, że teraz się z tego cieszą. Muszę jednak przyznać, że czwartkowe wieczory to ciężki termin. Pomijając fakt, że jest to dzień, w którym wieczorami, walka między stacjami telewizyjnymi jest najbardziej zacięta- zawsze musimy stawić czoła największym sportowym wydarzeniom. Ostatnio Play-offy NBA ustanowiły rekordowy rating, podczas, gdy TNA utrzymało swój stały. Jak to zwykli mawiać ludzie ze Spike TV, z którym to zdaniem się całkowicie zgadzam- „Boże, błogosław fanów TNA”. ”

Zapytana, czy w przyszłości iMPACT’y nadal będą lecieć w czwartkowe wieczory, potwierdza.

„Nie można być niczego w stu procentach pewnym, ale na chwilę obecną nie planujemy zmiany dnia nadawania. Zaznaczam jednak, że naszym celem od zawsze było konkurowanie z jednym z czterech programów naszych potencjalnych rywali. Mamy więc nadzieję, że kiedyś w przyszłości dojdzie do bezpośredniej konfrontacji.”

A co z TNA jako federacją wrestlingową, na której czele stoi World Heavyweight Champion- Kurt Angle? Cóż, Carter nie szczędzi pochwał pod adresem wrestlerów.

„Moim zdaniem TNA ma najlepszych wrestlerów na świecie, a roster wciąż się rozwija. Każdy show, który nagrywamy, oglądam razem z fanami na arenie. Szasem jestem przytłoczona potencjałem naszych wrestlerów. Zaledwie parę lat temu, posiadanie takiego posteru, jaki mamy obecnie, było marzeniem- dzisiaj jest to stan rzeczywisty. Publika w roku 2009 jest diametralnie różna od tej, gdy rządziło WCW i WWF, a my musimy się zmieniać razem z nią. Dzisiejsi fani są bardziej świadomi i zaangażowani. Nie chcą, by ktoś obrażał ich inteligencję, a muszę przyznać, że kilka razy postąpiliśmy właśnie w ten sposób. Czy możemy zadowolić wszystkich na raz? Nie, to nierealne. Ale musimy walczyć o to, by każdy był usatysfakcjonowany naszym show bardziej, niż w ogóle.”

Zapytana o największe wyzwanie w biznesie, odpowiada krótko:

„Kreowanie nowych gwiazd. Mamy grupę niesamowicie utalentowanych, młodych wrestlerów, gotowych na dokonanie naprawdę wielkich rzeczy. To jest ich czas. Zasłużyli na to. Przez najbliższy rok, TNA diametralnie się zmieni. Nasi weterani są tu, by pokazać, że potrafią odciąć się od swojej wielkości i pomóc kreować inne gwiazdy. Są oni w na tyle bezpiecznej sytuacji, by wiedzieć, że to jest właśnie to, czego federacja potrzebuje, by rosnąć.”

A to, co Dixie sądzi na parę innych tematów:

AJ STYLES

„Po prostu FENOMENALNY. Zabrał nasz produkt wrestlingowy na nowy poziom i naprawdę zaczyna dobrze wykorzystywać swoją popularność, co jest dużą częścią bycia gwiazdą. Jestem taka dumna, kiedy, podróżując po całym świecie, słyszę owacje, gdy AJ wchodzi na ring- jest to zazwyczaj najgłośniejsza reakcja publiki podczas całego show. On pomógł nam zbudować TNA. Jest pierwszym i jedynym , który osiągnął Grand Slam, a jego czas dopiero się zaczyna.”

MATT MORGAN

„Matt Morgan ma ogromny potencjał i naprawdę będzie wielką gwiazdą wrestlingu.”

SUICIDE

„Jego postać była wielkim sukcesem, zarówno marketingowym, jak i wrestlingowym.”

LAX

„LAX to dwóch, niesamowicie utalentowanych, wrestlerów. Ludzie zobaczyli dopiero początek tego, co mają do zaoferowania- zarówno jako team, jak i indywidualnie.”

THE BRITISH INVASION

„W bardzo krótkim czasie, British Invasion naprawdę wyraźnie zaznaczyło swoją obecność i ustabilizowało się. Chłopaki mają tą naturalną charyzmę i pewność siebie, która jest bardzo potrzebna.”

DYWIZJA KNOCKOUTS

„Jestem bardzo dumna z Knockouts. Jestem kobietą i to ważne dla mnie, widzieć, że te panie są reprezentowane odpowiednio. Są najlepsze w tym biznesie i ostatnio pozyskane nowe wrestlerki, jak Tara i Sarisa, mogą tylko pomóc tej dywizji.”

TRANSFERY

„Myślę, że obecnie roster jest naprawdę dobry. Możliwe, że kilka nowych osób do nas jeszcze dojdzie, ale jeśli tak się stanie- na pewno będą to duże wzmocnienia.”

KRYZYS EKONOMICZNY

„To ciekawe, że nasz największy rozwój nastąpił właśnie wtedy, gdy ekonomia jest w okropnym stanie. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Wiemy, że dla ludzi, którzy wydają swoje ciężko zarobione pieniądze na TNA, znaczy to więcej, niż kiedykolwiek wcześniej, więc musimy dać im więcej, niż kiedykolwiek wcześniej mogliśmy.”

TNA LIVE

„Każdy, kto nigdy nie zobaczył TNA na żywo, ma czego żałować, bo staramy się, żeby było to coś znacznie większego, niż zwykły wrestlingowy show. To jest interaktywne, osobiste, inne, niż cokolwiek innego. Codziennie dostaję emaile od ludzi, którzy piszą: „TNA zrobiło najlepszy live event na jakim kiedykolwiek byłem”. To niesamowity komplement. Nasi wrestlerzy zawsze dają z siebie sto procent, a potem poświęcają swój czas, po show, lub podczas, by pokazać fanom jak bardzo doceniamy ich wsparcie. To nieważne ile ludzi jest na show TNA- wrestlerzy walczą tak, jakby był to tłum na Madison Square Garden.”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz